Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Tuning » Moje Auto » Moje Auto » 207 by Toffik911
207 by Toffik911
Autor Wiadomość
Toffik911 
Toffik911

Kolor: SZARY CENDRE
Rocznik: 2007
Wysłany: 2018-08-22, 21:01   207 by Toffik911

Dzień dobry :)

Przedstawiam swojego 207 1.4 8v + LPG z 2007r. Kupiony w styczniu, po 1 właścicielu z Austrii, przy liczniku 167 tys. km. Miał być kompaktowy, oszczędny do jazdy na codzień. Ten model posiada klimatyzację dwustrefową i panoramiczny dach. Oznaczony jest jako "03 Edition" cokolwiek to znaczy :) Od tego czasu zostały zmienione:

- dodana instalacja LPG z butlą w kole zapasowym, 47 l
- wymieniony termostat
- nowe sprzęgło, poprzednie padło w maju, było całkiem wytarte,
- sworzeń wahacza w prawym kole, dawał o sobie znać przy dużych zakrętach na nierównościach,
- nowe klocki hamulcowe tył, były jeszcze dobre, ale nie odbijał przez nie ręczny,
- tarcze + klocki przód, komplet MS Sport,
- nowe filtry,

Z rzeczy wizualnych i praktycznych:

- zmienione oświetlenie wewnętrzne na LED (podsufitka, bagażnik, schowek),
- LEDowe podświetlenie tablicy rejestracyjnej,
- dodatkowe oświetlenie nóg przód i tył,
- żarówki światła wstecznego zmienione na mocniejsze LED,
- pasek świetlny El Wire w desce rozdzielczej,
- nowa gałka zmiany biegów z 208,
- wlepa z wiedźmina :)
- gaśnica z mocowaniem pod siedzeniem pasażera,
- dywaniki z haftem,
- gumowa dokładka pod zderzakami, oryginalna plastikowa zahaczała o każdy krawężnik,
- rejestrator przód i tył z opcją kamery cofania,

Co będzie?

- światła dzienne,
- żarówki OSRAM Cool Blue Intense, czekają na dzienne,

Puszkin 
Emeryt

Kolor: NIEBIESKI NEYSHA
Wysłany: 2018-08-23, 20:03   

:207:

emswisnia 

Wysłany: 2018-08-23, 21:19   

Fajne podświetlenie pod nogi :D możesz podać co i jak wykonałeś?
1.9 TDI EVO1 ~ 150KM
1.2 ECOTEC 80KM
1.2 8V - 60KM

Antenil 

Kolor: CZERWONY LUCIFER
Wysłany: 2018-08-23, 22:20   

Ładnie, te dywaniki są super, zwłaszcza podświetlone :D W jakim kolorze jest ten neonik biegnący po kokpicie?
Do listy jeszcze dodaj zmianę koloru wskazówek na niebieską.
Toffik911 napisał/a:
rejestrator przód i tył z opcją kamery cofania,

Proszę mi przedstawić model i recenzje, właśnie czegoś takiego szukam :P

Przebieg taki trochę handlarzowy, ale kto wie.

Toffik911 
Toffik911

Wysłany: 2018-08-23, 22:49   

emswisnia, podświetlenie na nogi zrobiłem z 4 panelów LEDowych. Nie chciałem używać zwykłych pasków, bo nie wydawały mi się solidne ;) przykleiłem je pod fotele, oraz z przodu pod schowkiem i na osłonie kolumny kierowniczej, tej materiałowej części. Ta ostatnia świeci trochę za bardzo w fotel, i jak ktoś niski siedzi z tyłu, to widzi lampę, do poprawienia przy okazji. Z zasilaniem wpiąłem się w przewód idący do podsufitki, konkretnie ten po którym pojawia się napięcie po otwarciu drzwi. Daje to bardzo ładny efekt stopniowego zapalania i gaszenia światła z całym oświetleniem wnętrza. Przewody puściłem za panelem środkowym, do światła pasażera, oraz kolumną pomiędzy fotele, zostawiłem na tyle luzu, aby można było bezproblemowo przesuwać fotele.

Wspomniane panele LEDowe:

Antenil, ten neonik jest w kolorze pomarańczowym, na żywo jest praktycznie identyczny jak kolor podświetlenia zegarów i wnętrza, ale jaśniejszy. Mimo to wcale nie przeszkadza podczas jazdy nocą, a właśnie wtedy robi największy efekt.

Rejestrator z kamerką tylną zamówiłem z chin. Jest to dokładnie model Jado D220. Nagrania jakościowo są bardzo dobre, bez problemu widać rejestracje i szczegóły nawet w ruchu, czy z pewnej odległości. Przednia kamerka ma rozdzielczość 1296p. Tylna kamerka niestety ma rozdzielczość VGA, czyli dopóki ktoś nam nie podjedzie na 2m pod zderzak, to tablic nie odczytamy ;) ale do parkowania jest przydatna. Kamerka zapisuje obrazy z obu kamer, a gdy wrzucimy wsteczny ekran włącza się i wyświetla obraz z tylnej, z liniami pomocniczymi. Jeśli chcesz, mogę wstawić jakieś przykładowe pliki z niej.

Kolor zegarów chciałem zmienić, ale jak przeczytałem ile z tym roboty, to odpuszczam :D

Przebieg bardzo handlarzowy, ale w papierach wszystko się zgadza, blacha nie malowana, lekkie obcierki u dołu zderzaka. Kobieta była 1 właścicielem, więc może 300kkm nie najeździła :D

emswisnia 

Wysłany: 2018-08-24, 05:42   

Co do przebiegu to sam mam blisko 150tys w HDI i przebieg też jest bardziej ku prawdziwemu. W drugim aucie Ibizie 6j jest 320tys. Gdzie bez problemu mogłem zrobić 150tys i każdy by uwierzył ale po co jak mi to nie przeszkadza. Chociaż wiem że DPF był wymieniany na nowy hehehe
Te neony to sam sobie chyba zaloze. Pewnie zamawiane z kolegów z ali :)
Najfajniejsze sprawa jak dla mnie to podłokietniki bo to akurat się przydaje - wydaje mi się że to mało spotykane w 207.
1.9 TDI EVO1 ~ 150KM
1.2 ECOTEC 80KM
1.2 8V - 60KM

Toffik911 
Toffik911

Wysłany: 2018-08-24, 06:57   

emswisnia, Ten neon nazywa się el wire, na aliexpress jest tego cała masa ;) na deskę i wokół zegarów wystarczyło dokładnie 2 metry.
Podłokietniki super sprawa, miałem w poprzednim samochodzie i bez nich niewygodnie mi się jeździ. Ale te tutaj wymieniłbym na jeden solidny.

Noxy 
Marcin

Kolor: SHARK GREY
Rocznik: 2010
Wysłany: 2018-08-24, 07:22   

Fajna sztuka :)

:!: FORUMOWICZU NALEP NAKLEJKE :!:

Antenil 

Kolor: CZERWONY LUCIFER
Wysłany: 2018-08-24, 12:09   

Aaa kurcze, to kamerka na lusterko, jakoś nie mam do nich przekonania, kiedyś widziałem taką, którą się zakładało zamiast oryginalnego lusterka a nie na nie, taka by przeszła.
Właśnie widzę, że kolor neonu prawie taki sam, a że chcę sobie kupić to pytam ;)

Wbrew pozorom nie jest aż tak dużo roboty z wymianą podświetlenia, w dzień się wyrobisz :rotfl: , ale niebieskie wskazówki chyba nigdy nie były oryginalnie montowane?

Toffik911 
Toffik911

Wysłany: 2018-08-24, 12:53   

Antenil, faktycznie, na zdjęciu wyszły znacznie bardziej niebieskie. Normanie są zimno-białe.
Rejestrator jest montowany na oryginalne lusterko. jest większe niż oryginał, co mi akurat bardzo odpowiada.

Deadi 

Kolor: SZARY ALUMINIUM
Wysłany: 2018-09-04, 09:00   

Jak zmienić podświetlenie wskazówek zegarów? :)

Noxy 
Marcin

Kolor: SHARK GREY
Rocznik: 2010
Wysłany: 2018-09-04, 09:30   

Trzeba wyjąc deske i wlutować inne diody ledowe :) tak jak to sie robiło dawno temu z telefonami :D

:!: FORUMOWICZU NALEP NAKLEJKE :!:

Deadi 

Kolor: SZARY ALUMINIUM
Wysłany: 2018-09-04, 09:49   

Ooo czyli nie takie skomplikowane :)

Toffik911 
Toffik911

Wysłany: 2018-10-27, 22:45   folia Carbon

Całkiem niedawno wpadła mi w ręce folia typu carbon, A że od jakiegoś czasu denerwowały mnie odbicia jasnych plastików w szybie, to postanowiłem je okleić. Efekt widać na zdjęciach. W sumie jestem zadowolony. Po jakimś czasie pojawiły się małe bąble w niektórych miejscach, ale trzeba o nich wiedzieć by je zauważyć.

Jako, że zostało mi sporo tej folii, to okleiłem nią lakierowany fragment dachu, pomiędzy panoramiczną szybą a klapą. Niestety folia pękła mi przy antenie, której nie byłem w stanie zupełnie zdemontować, i musiałem jakoś to zatuszować. Na żywo prezentuje się super, nic nie odłazi, ani nie pęka samo z siebie, zobaczymy co będzie w zimie.

SauronS 
+ LPG

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Rocznik: 2006
Wysłany: 2018-11-01, 21:25   

Wygląda fajnie. Fabrycznie te ramki też występowały w wersjach ciemnych i to chyba w dwóch odmianach (wzorach).

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Tuning » Moje Auto » Moje Auto » 207 by Toffik911