Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Tuning » Moje Auto » Moje Auto » Silver Arrow 1.6 16V
Silver Arrow 1.6 16V
Autor Wiadomość
Deadi 

Kolor: SZARY ALUMINIUM
Rocznik: 2007
Wysłany: 2018-10-03, 08:54   Silver Arrow 1.6 16V

Witam!
Postanowiłem pochwalić się swoją maszyną.
Zakupiona 01.09.2018 z przebiegiem 108 000km, pochodzi z Polski 2007r i jest w wersji SPEED 1.6 16V 109KM :D
Od zakupu zrobiłem już:
- Rozrząd + świece (irydowe Denso) + termostat (falowała temperatura)
- Wymieniłem dywaniki na oryginalne dywanikowe 8-)
- Wyminiłem wycieraczki na Bosch Aero Twin - polecam, w poprzednim aucie wytrzymały ponad 7 lat.
- Wymieniłem fabryczne radio RD4 na Kenwood DPX M3100BT (2DIN)
- Wspawałem końcówkę tłumika Ulter 95x65
- Zamontowałem DRL Magnetii Marelli LAQ010 w miejsce oryginalnych p.mgielnych (super lampy!)
- Wymiana gałki skrzyni biegów na aluminiową z Xsary Picasso
- Nakleiłem Simon Cata :D
- Wypolerowałem reflektory zestawem Turtle Wax
- Zamontowałem tempomat, który nie działa :P

Do zrobienia zostało:
- Łożyska amortyzatorów
- Komplet hamulców tył
- Wymiana ogranicznika drzwi przednich lewych
- Reaktywacja tempomatu :evil:
- Montaż wideorejestratora (Xaomi Mi), który własnie do mnie jedzie + mikrofon do radia
- Przeciemnienie tylnych bocznych szyb (folia już jedzie)
- Wygłuszenie drzwi przednich + być może mod CA (raczej ograniczę się do dołożenia SUBa, bo fabryka gra obiecująco) [raczej to na wiosnę]
- Marzy mi się lotka, ale za bardzo nie ogarniam tematu montażu i kupna samej lotki
- Myślę o nakładkach na pedały + ozdobne listwy progowe
- W najbliższą sobotę super mycie + super polerowanko 8-)

Mam część fotek - ale raczej przypadkowe, więc znajdę czas na bardziej PRO fotki :)

Co do samego auta - przesiadłem się z Xsary 1.4 75KM - różnica jest wystarczająca i bardzo zadowalająca jeśli chodzi o moc i osiągi. Nie jest to demon, i chyba nikt tak o tym aucie nie mysli :asia: ale do jazdy na codzień i w trasy jest super! Spalanie w trasie tak jak w Cytrynie czyli około 6.5-7L, w mieszanym około 7,5L, a miasto to tak myślę, że z 8.5L trzeba liczyć.
Komfort OK, wygłuszenie OK, praca silnika OK - świszczy jakby miał turbo :mrgreen: a powyżej 2500rpm miło bulgocze :) Przyzwyczajony silnikiem 8V lubię niskie obroty, jak wiadomo 16V lubi się kręcić wysoko, więc muszę się odzwyczaić :angel:
Początkowo nawet myślałem, że sprzęgło się chyba kończy, bo obroty rosły, a prędkość dość ospale (względem obrotomierza) podążała do góry. Po miesiącu już wiem, że to taki silnik po prostu, zatem 3000rpm i 90km/h na 5 biegu to żadna anomalia ;) Bardzo pozytywnie zaskoczony jestem elastycznością na 3 biegu można śmigać przez całe miasto, jedynie wąskie i ciasne skręty trzeba redukować do 2, z kolei w trasie można mieć zapiętą 5 i jechać 50-60km/h przez teren zabudowany bez męczenia silnika. Jedyny szkopuł jest na dojazdach w korkach - bardzo szybko kończy się jazda bez gazu na 2 biegu i zaczyna szarpać, no ale cóż - coś za coś.
Poza tym super skórzana kiera oraz super progresywne wspomaganie, klimatyzowany schowek,, dobra widoczność w każdą stronę, ergonomia bez zastrzeżeń. Jedynie brakuje komfortowych kierunkowskazów ;)
Czy mi się coś nie podoba? hmm...
- Przednia szyba jest do bani! Jest dziwnie profilowana i zakrzywia obraz! Najlepiej to widać jak jest linia przy krawędzi jezdni. Przekłamanie jest do kierunku wewnętrznego czyli jadąc przy samej lini jest wrażenie jakby się już było za nią, bo przekłamanie wygląda na jakieś 15cm-20cm. Dlatego ciągle mam wrażenie, że jadę blisko krawędzi, a w rzeczywstości jestem od niej daleko.
- Zabudowa drzwi przednich - ogólnie tandeta. Zamykają się jak tandeta (dźwięk), tapicerka odgina się jak tandeta (jak się ciągnie za uchwyt), ogólnie to bardzo słaby element wizualno-użytkowy. Xsara pod tym względem bije po oczach 207 :bash:
- Fotele - mam kubełki, kierowcy jest już trochę zmęczony - niestety auto jeździło głównie po mieście, ale mimo wszystko tkanina fotela nie napawa optymizmem. Xsara miała 10 000km mniej gdy ją sprzedawałem i fotel był mięsisty, a taknina gruba i sztywna. Obawiam się, że za jakiś czas czeka mnie jakaś regeneracja. Sam fotel jest OK, wygodny bardzo, siedzisko OK, pozycja OK, jedynie zagłówek zbyt mały zakres regulacji przód-tył.
- więcej grzechów nie pamiętam ;)

SauronS 
+ LPG

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Rocznik: 2006
Wysłany: 2018-10-03, 15:01   

Czekamy na foto :D Nie żebym tak na wstępie chciał krytykować czy coś, ale dziwnie się to czyta jak piszesz o zrobionych rzeczach "końcówka tłumika, gałka, radio" a o rzeczach do zrobienia "łożyska amortyzatorów, komplet hamulców tył", ja bym robił to w odwrotnej kolejności :p

Cytat:
jest w wersji SPEED 1.6 16V 109KM

Raczej w wersji SPORTY :)

Montaż lotki oryginalnej prosta sprawa. W klapie masz takie wypustki i to w nich wiercisz otwory, które idealnie pasują do otworów w lotce. Peugeotowską lotkę poznasz po przetłoczeniu w jej górnej części, zamienniki nie mają takiego czegoś. Ja montowałem samodzielnie.

Ogranicznik też wymieniałem. Mam link w podpisie.

Jeżeli masz ciemną tapicerkę foteli z taką jakby srebrną nitką LINK to ona chyba najbardziej lubi się haczyć w tej środkowej części. I z tego właśnie wyciągają się nitki. U mnie to samo.

Cytat:
Zamykają się jak tandeta (dźwięk), tapicerka odgina się jak tandeta (jak się ciągnie za uchwyt)

Dokręć śrubkę - torxa znajdującą się w tym uchwycie i powinno być dobrze.

Odnośnie skrzyni to chyba najgorsza rzecz w tym aucie. :bag:

Deadi 

Wysłany: 2018-10-10, 18:44   

Cytat:
Czekamy na foto :D Nie żebym tak na wstępie chciał krytykować czy coś, ale dziwnie się to czyta jak piszesz o zrobionych rzeczach "końcówka tłumika, gałka, radio" a o rzeczach do zrobienia "łożyska amortyzatorów, komplet hamulców tył", ja bym robił to w odwrotnej kolejności :p

Łożyska i hamulce to sprawa niewymagająca natychmiastowej reakcji, chociaż części już mam w domu, czekam tylko możliwość pozostawienia auta w warsztacie :P

Cytat:
Raczej w wersji SPORTY :)

Raczej na pewno Speed :)

Cytat:
Montaż lotki oryginalnej prosta sprawa. W klapie masz takie wypustki i to w nich wiercisz otwory, które idealnie pasują do otworów w lotce. Peugeotowską lotkę poznasz po przetłoczeniu w jej górnej części, zamienniki nie mają takiego czegoś. Ja montowałem samodzielnie.

Ogranicznik też wymieniałem. Mam link w podpisie.

Może na wiosnę coś spróbuję ogarnąć, fajnie by było mieć lotkę :asia:
Ograniczniki widziałem w Twoim temacie, już wszystko wiem, nie wiem tylko czy wydać około 50zł na używkę czy 250zł na nówkę :roll:

Cytat:
Dokręć śrubkę - torxa znajdującą się w tym uchwycie i powinno być dobrze.

Muszę koniecznie to zrobić ;)

Cytat:
Odnośnie skrzyni to chyba najgorsza rzecz w tym aucie. :bag:

W Xsarze była o wiele gorsza i dało się jeździć :P W 207 jest całkiem przyjemna, możecie się śmiać, ale po zmianie gałki o wiele przyjemniej i precyzyjniej wbija się biegi.

Cytat:
Jeżeli masz ciemną tapicerkę foteli z taką jakby srebrną nitką LINK to ona chyba najbardziej lubi się haczyć w tej środkowej części. I z tego właśnie wyciągają się nitki. U mnie to samo.

Tak, chyba mamy to samo, ale u mnie problem to tkanina na boczku (siedzisku), zwłaszcza lewa strona - ale spokojnie - to nie dziury ani przetarcia, raczej oznaka, że w tym miejscu materiał jest już trochę zmęczony tarciem ;)

Mam fotki :D

4h zabawy warte wszystkiego :D

Bosma Classic :)

emswisnia 

Kolor: SZARY CENDRE
Wysłany: 2018-10-12, 20:30   

Bardzo przyjemne żarówki o barwie żółtej od razu kojarzy się z fiatem 125p :P
Polecasz tą firmę Bosma?

Sam posiadam w Ibizie 6J żarówki postojówki o barwie żółtej i powiem że efekt fajny - przyciąga spojrzenia wieczorem :P
1.9 TDI EVO1 ~ 150KM
1.2 ECOTEC 80KM
1.2 8V - 60KM

Deadi 

Wysłany: 2018-10-12, 23:23   

Na okres jesienno-zimowy bajka, miałem w poprzednim aucie jako halogeny i też były super :) Wizualnie i praktycznie 5/5 :) Aha cena niecałe 30zł za komplet :D

sebekle 

Wysłany: 2018-10-13, 09:27   

bosma H7 wytrzymała 15tys km. H4 dłużej ale zaczęła się mnożyć. były to wersje +100%. ale fakt faktem jak za tą cenę świeciły rewelacyjnie, świeciły w drogę a nie po wiewiórkach na drzewach, nie trzeba było regulować świateł po zmianie. Polecam jeszcze tungsram +90% w mijania i +120% w drogowe. można też dać +120% w mijania ale żywotność jest bardzo mała
dla mnie żółte światła bardziej do 205 się nadają ale co kto lubi

emswisnia 

Kolor: SZARY CENDRE
Wysłany: 2018-10-14, 20:50   

Dla mnie zolte światła pasują do halogen.
Akurat szukam świateł do 3 aut. 3x h7 o barwie zbliżonej do białej i 1xh4.
Zastanawiam się właśnie nad ta firma. Dobrze wiedzieć że tyle wytrzymały jak za te pieniądze. Jak to często bywa znak cena/jakość.

Jak bosma 100+ świeci? Bardziej bliżej białego światła czy bardziej niebiesko?
1.9 TDI EVO1 ~ 150KM
1.2 ECOTEC 80KM
1.2 8V - 60KM

sebekle 

Wysłany: 2018-10-15, 16:59   

na biało. nie ma nawet poświaty niebieskiego. tungsram wytrzymuje dłużej i barwa ta sama. a ilość światła na podobnym poziomie.

Deadi 

Wysłany: 2018-10-18, 06:03   

Ponoć mam podgrzewane lusterka, ale nie widzę żadnego przełącznika - na jakiej zasadzie działa owe podgrzewanie?

sebekle 

Wysłany: 2018-10-18, 16:18   

jak włączysz podgrzewanie tylnej szyby to grzeją też lusterka

Deadi 

Wysłany: 2018-10-26, 20:32   

Ooo dzięki - tak myslałem, ale nie byłem pewny :)

[ Dodano: 2018-10-26, 21:31 ]
Ktoś pytał o brzmienie - tłumik od 1.6 VTI 😉

https://www.youtube.com/watch?v=3z4B4KECKNc

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Tuning » Moje Auto » Moje Auto » Silver Arrow 1.6 16V