Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Układ hamulcowy » ABS System Faulty - ABS a przegląd
ABS System Faulty - ABS a przegląd
Autor Wiadomość
Whitedany 
Dla innych

Kolor: SZARY MANITOBA
Rocznik: 2008
Wysłany: 2018-10-03, 20:20   ABS System Faulty - ABS a przegląd

Od pewnego czasu mam ciągle błąd ABS'u. Odpalam silnik i od razu piszczy i wyskakuje "ABS System Faulty" wraz z żółtą ikoną ABS'u. Co najśmieszniejsze heble działają i sam ABS też.
Wróciłem dzisiaj z kompa, że niby prawy tylny czujnik walnięty. Pomierzone, podmienione, ale dalej to samo.

Ale do sedna. Interesuje mnie jedna rzecz. Czy przejdę przegląd z żółtą ikonką na desce. Niesprawny jest system dodatkowy, nie główny hebli?
Może jest ktoś kto ogarnia tematy SKP. Reszta dywagacji mnie nie interesuje. Chyba, że chcecie pomóc gdzie diabeł siedzi.

michaś 

Rocznik: 2006
Wysłany: 2018-10-03, 23:41   

Whitedany, teoretycznie jak osobiście będziesz za kierownicą na ścieżce to przejdzie. O ile na testach koła w miarę równo hamują łącznie z ręcznym. Główny zamysł to aby auto z rolek zrzuciło.
Znajomy Warszawę po remoncie chciał diagnozować to zrobił pierwsze hamownie 20 zł zapłacił później przegląd sprawdził.

Błędy po wymianie BSM?

Whitedany 
Dla innych

Wysłany: 2018-10-04, 09:35   

Zalało mi zimą BSM'a, ściekło po rynience i podciągnęło przewodami. Wada konstrukcyjna komory silnika.
Wygniły mi piny i wymieniłem BSM'a, bo jedyne co było to choinka na desce. Tak pompa sprawna, heble równo biorą, ręczny króciutki, także działa. Kwestia elektryki :( .

Antenil 

Kolor: CZERWONY LUCIFER
Rocznik: 2007
Wysłany: 2018-10-04, 09:50   

Teoretycznie nie przejdzie bo ABS nie działa. W praktyce zależy od diagnosty, może być jak @up, może uwierzyć na słowo, może mieć to daleko gdzieś, nie takie rzeczy przechodzą. Zapytaj na jakimś spotted która stacja jest "pewna" :D

Noxy 
Marcin

Kolor: SHARK GREY
Rocznik: 2010

Wysłany: 2018-10-05, 12:45   

Z wlasnego doświadczenia pare lat temu pisałem na ABS/ESP ze mi wlasnie poszła instalacja (ta skrzynka pod silnikiem zalala sie) spaliło pompe i ogólnie choinka :D Ale diagnosta mi auto podbił pomimo ze ABS się świecił i poduszki tez (kabel pod siedzeniem był walniety). TL;DR ja z tymi ikonkami przegląd przeszedłem ale auto chamowało poprawnie. Przegląd miałem w grudniu a wymieniałem pompe w lutym / marcu kolejnego roku. (Wiadomo z czasem tak sie nasrało ze straciłem predkosciomiez etc i juz sie bałem jezdzic)

:!: FORUMOWICZU NALEP NAKLEJKE :!:

Whitedany 
Dla innych

Wysłany: 2018-10-05, 14:15   

Muszę jeszcze ogarnąć kostkę czy pin gdzieś nie zwiera, bo może to będzie to. Albo i spróbuję przelutować całość.
Z przeglądem zobaczę co mi diagnosta powie. Jak cofnie to cofnie. Po 10 latach najwyższy czas na elektrykę żeby zaczęła siadać.

Antenil 

Wysłany: 2018-10-05, 16:02   

Zobacz co jeździ po drogach, w wielu wypadkach jakaś kontrolka na desce to najmniejszy problem :P Zapytaj zanim zapłacisz

Whitedany 
Dla innych

Wysłany: 2018-10-05, 16:14   

Tylko gdzie oni podbijają dowody :( Gdzie bym nie pojechał to zawsze się byle du.pereli czepiają :( A szroty takie że cud że się to toczy, a policja ma to głęboko....Bolandia to chory kraj.
Przegląd tak czy siak mam za 2 tygodnie. Nie przeskoczę.

Noxy 
Marcin

Kolor: SHARK GREY
Rocznik: 2010

Wysłany: 2018-10-05, 16:58   

No co do tych szrotów to naprawdę nie mam pojęcia jak to ludzie robią, mi się dowalił do przepalonych żarówek z tyłu tablicy i do sworznia który był jeszcze w dobrym stanie :P

:!: FORUMOWICZU NALEP NAKLEJKE :!:

Antenil 

Wysłany: 2018-10-05, 17:26   

Znajomi znajomych dużo pomagają :D Zapraszam do mnie w Zamościu znam 2 stacje na których przejdzie prawie wszystko lub "da się dogadać", z tego co wiem zmiana przepisów nic nie zmieniła :/ Ja mam dokładnie odwrotny problem, gdzie znaleźć stacje na której mi dobrze wszystko zbadają.

EDIT: Może to jakieś patologiczne miasto i mam zaburzony obraz rzeczywistości :p

Whitedany 
Dla innych

Wysłany: 2018-10-05, 17:36   

To zapraszam do mnie....kurna czepia się nawet swojego ustawienia świateł sprzed roku :D I zamiast poprawić to wiecznie ustawia żeby świeciły jak kotu spod ogona.... Patologia....Po....by....Żenada....
Potem siedź i poprawiaj SKP ;(

Przyjechałbym, ale z KrK do Zamościa to jednak wyprawa :( .

michaś 

Rocznik: 2006
Wysłany: 2018-10-05, 23:28   

Whitedany, Ładna nowa trasa zrobiona moment przejedziesz, niektóre ronda nie oznakowane, tak poza tematem. Unikaj nowych stacji diagnostycznych, jak istnieje PKS może tam spróbuj i nie mów o przypadłości. Wypowiedź znajomego który jechał dalej o 12 km od miejsca zamieszkania gdzie powstała skp " kurła u nas to jak przyczepa ma błoto na sobie to nie przejdzie przeglądu" Antenil, z deka potwierdzam ale są zmiany, że i u mnie nie przejdzie. Osobiście przeszedłem przegląd z trybem awaryjnym :P
Edit:
na forum 206 opisywali, że wyciągają bezpiecznik i kontrolka nie świeciła (może się uda). Tylko w tedy ABS na pewno nie zadziała.

Whitedany 
Dla innych

Wysłany: 2018-11-07, 16:25   

Próbowałem z bezpiecznikiem, ale tutaj jest zespolony z resztą i po wyjęciu choinka i STOP także nie da rady.
Rozebrałem z tyłu bębny wyczyściłem z opiłków taśmy magnetyczne, pomierzyłem czujniki i sprawne.
Ciekawe jest natomiast, że okładziny po 70k km są jak nowe i nawet rantu nie ma. Jakby tył w ogóle nie hamował....tyle że na sucho hamuje, na skp hamuje, wszystko sprawne.
Przednie czujniki też ok. Sam już nie wiem.

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Układ hamulcowy » ABS System Faulty - ABS a przegląd