Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Silnik » Ciepłe powietrze z nawiewu
Ciepłe powietrze z nawiewu
Autor Wiadomość
michalmick 

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Rocznik: 2009
Wysłany: 2018-08-05, 15:52   Ciepłe powietrze z nawiewu

Witam. Od kilku tygodni mam problem z nawiewem. Otóż ustawiam temperature na LOW a z kratek leci dość ciepłe powietrze (nie gorące). Wiem, że nawiew to nie klima, ale jakiś czas temu było o wiele lepiej. Temperatura na zewnątrz jak i prędkość jazdy nie ma żadnego znaczenia. Co tu się mogło odjaniepawlić? Brak błędów na kompie. Bierze olej i kopci, ale to chyba nie ma związku? Temperatura płynu lekko powyżej 90, ale tak miałem zawsze. Posiadam klimatronik 2 strefy.

SauronS 
+ LPG

Rocznik: 2006
Wysłany: 2018-08-05, 22:45   

Ale przy tych obecnych 30-35 stopniach (w zależności od regionu) skąd ma nawiew brać to chłodne powietrze, bez włączonej klimy?
Już same kanały powietrzne nagrzewają się do tego stopnia, że przez jakiś czas nawet po włączeniu klimy leci gorące powietrze.

michalmick 

Wysłany: 2018-08-06, 16:30   Re: Ciepłe powietrze z nawiewu

michalmick napisał/a:
Wiem, że nawiew to nie klima, ale jakiś czas temu było o wiele lepiej. .

SauronS napisał/a:
Ale przy tych obecnych 30-35 stopniach (w zależności od regionu) skąd ma nawiew brać to chłodne powietrze, bez włączonej klimy?
Już same kanały powietrzne nagrzewają się do tego stopnia, że przez jakiś czas nawet po włączeniu klimy leci gorące powietrze.

Poprzedniego lata w upały o wiele lepiej chłodziło, nie musiałem otwierać okien. W 206 mojej dzieczyny powietrze z nawiewu jest znacznie chłodniejsze. Dziś zauważyłem, że na zimnym silniku jest ok. Nie wiem jak dokladnie wygląda kontrukcja kanałów i samo pobieranie powietrza z otoczenia, ale wygląda to tak jakby powietrze częsciowo było "pobierane" z silnika, a nie w 100% z otoczenia. Czyli tak jakbym nie ustawił LOW tylko nieco wyżej. Może jakaś nieszczelność.

SauronS 
+ LPG

Rocznik: 2006
Wysłany: 2018-08-06, 20:13   Re: Ciepłe powietrze z nawiewu

michalmick napisał/a:
Poprzedniego lata w upały o wiele lepiej chłodziło, nie musiałem otwierać okien...

I może klimatyzacji nie trzeba było włączać przy 30-kilku stopniach na dworze?

Jeżeli na dworze jest 30 to z kratek bez włączonej klimy poleci 30 stopni + to jak bardzo nagrzały się kanały powietrzne + to jak gorące jest powietrze w środku, czyli prawie jak z piekarnika.

Obieg zewnętrzny w 207 zaczyna się tam gdzie jest filtr kabinowy, więc jeżeli silnik się na grzeje to na postoju też leci tam jeszcze cieplejsze powietrze.

michalmick 

Wysłany: 2018-08-06, 23:36   Re: Ciepłe powietrze z nawiewu

SauronS napisał/a:
michalmick napisał/a:
Poprzedniego lata w upały o wiele lepiej chłodziło, nie musiałem otwierać okien...

I może klimatyzacji nie trzeba było włączać przy 30-kilku stopniach na dworze?

Jeżeli na dworze jest 30 to z kratek bez włączonej klimy poleci 30 stopni + to jak bardzo nagrzały się kanały powietrzne + to jak gorące jest powietrze w środku, czyli prawie jak z piekarnika.

Obieg zewnętrzny w 207 zaczyna się tam gdzie jest filtr kabinowy, więc jeżeli silnik się na grzeje to na postoju też leci tam jeszcze cieplejsze powietrze.

Jeszcze raz powtarzam, że w poprzednie upały nawiew chłodził zdecydowanie lepiej, u dziewczyny w 206 chłodzi lepiej. Wiem, że to nie klimatyzacja i nie oczekuję, że nawiew ją zastąpi. Dziwi mnie tylko fakt, że działało lepiej a teraz działa gorzej. Tyle.

pepus93 
be happy!

Rocznik: 2007
Wysłany: 2018-08-07, 08:49   

jak nawiew jest na najzimniejsze i nie ma włączonej klimy - to leci powietrze zaciągane bezpośrednio z dworu (taka sama temperatura jak na zewnątrz)
jak jest włączona klima, to leci powietrze schłodzone - klima chłodzi z reguły 2-7 stopni

Nie ma możliwości, że bez klimy leci z nawiewów chłodniejsze powietrze niż jest na zewnątrz.
Oznacz się na mapce http://www.peugeot207club...p?p=78852#78852

Visterio 

Rocznik: 2008
Wysłany: 2018-08-07, 13:43   

Eh Panowie... kombinujecie ostro i nie czytacie co kolega pisze, a sprawa jest prosta. Uszkodzenie klapki mieszalnika. Klapka się nie domyka i zamiast pobierać wyłącznie powietrze z kanału z parownikiem klimy (zimne) to pobiera również częściowo powietrze z kanału gdzie jest nagrzewnica. Tłumaczyło by to dlaczego na zimnym silniku jest ok (bo sama nagrzewnica jest jeszcze zimna)

Było:
407 SPORT - 2.2 HDI BiTurbo
206 X-Line - 1.4 :D

Puszkin 
Emeryt

Kolor: NIEBIESKI NEYSHA
Rocznik: 2007
Wysłany: 2018-08-07, 14:00   

Visterio napisał/a:
Eh Panowie... kombinujecie ostro i nie czytacie co kolega pisze, a sprawa jest prosta. Uszkodzenie klapki mieszalnika. Klapka się nie domyka i zamiast pobierać wyłącznie powietrze z kanału z parownikiem klimy (zimne) to pobiera również częściowo powietrze z kanału gdzie jest nagrzewnica. Tłumaczyło by to dlaczego na zimnym silniku jest ok (bo sama nagrzewnica jest jeszcze zimna)

jednym słowem sterowanie nawiewem nie działa poprawnie :rotfl: :rotfl:

Visterio 

Rocznik: 2008
Wysłany: 2018-08-07, 14:04   

Sterowanie zapewne działa dobrze tylko klapki fizycznie pękają :/

Było:
407 SPORT - 2.2 HDI BiTurbo
206 X-Line - 1.4 :D

michalmick 

Wysłany: 2018-08-07, 16:46   

Visterio napisał/a:

Dzięki. Szanuje :applause:

Noxy 
Marcin

Kolor: SHARK GREY
Rocznik: 2010
Wysłany: 2018-08-09, 20:41   

To w tym aucie potrafi leciec zimne powietrze O.O o krude to moze ja mam te klapki zepsute bo nawet jak piskam szyby to czuc i no wlasnie nawet na zimnym silniku leci naprawde cieple powietrze

:!: FORUMOWICZU NALEP NAKLEJKE :!:

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Silnik » Ciepłe powietrze z nawiewu