Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Tuning » Obniżenie auta
Obniżenie auta
Autor Wiadomość
Antenil 

Kolor: CZERWONY LUCIFER
Rocznik: 2007
Wysłany: 2017-09-22, 22:10   

A człowieku i od razu lepsza trakcja, a że na sportowym samochodzie Ci nie zależy to te dodatkowe sekundy do 100kmh nie byłyby problemem :rotfl:
Na ori resorach przecież nadkole nie ma prawa dotknąć opony, nawet jak wsadzisz tam tone cementu. Więc co, krótsze i jeszcze sztywniejsze sprężyny, albo w stylu lat 90 wytnij 1 zwój :P

FoxFox 

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Wysłany: 2017-09-24, 16:05   

Antenil napisał/a:
Na ori resorach przecież nadkole nie ma prawa dotknąć opony, nawet jak wsadzisz tam tone cementu. Więc co, krótsze i jeszcze sztywniejsze sprężyny, albo w stylu lat 90 wytnij 1 zwój :P

Po pierwsze to w 207 nie ma resorów :P
Po drugie średnica zwojów się zwiększa bliżej środka sprężyny więc jak obetnesz jeden zwój to nie osadzisz sprężyny :P

Najtansza opcja to sprężyny obniżające a jeśli wozisz pasażerów to dołóż twardsze amortyzatory.

W kwestii zawieszenia i obniżania 207 już wszystko przerobiłem chyba więc chętnie się podzielę wiedzą. Mój 207 obecnie siedzi przód/tył -8 od Seri i jedyne delikatne otarcia mam z przodu przy manewrowaniu przy w pełni skręconych kołach. Pozdro

Jelon 

Rocznik: 2011
Wysłany: 2017-09-24, 21:56   

Whitedany napisał/a:
Posadzić z tyłu 2 osoby i będzie na równi :) Potem jak obniżysz, dowalisz masy to będziesz szlifował nadkola zamiast jechać. Najlepiej zmienić auto na sportowe i będzie nisko.
Albo jak Jelon, zrobić z auta pługosolarkę.

Jaka pługosolarka :rotfl: ??

co do obciążenia się zgadzam ;-P ja nie patrzyłem na to żeby auto było na równi bo przy obniżaniu 3 osobami to i tak dobijam na większych łączeniach drogi do nadkola ;-P jeżeli ktoś chce obniżyć żeby było równo to najlepiej dowalić odboje poliuretanowe, które doradził mi brat i chyba tym się zajmę na wiosne żeby tył skręcić jak FoxFox, który nie przewozi nikogo z tyłu :mrgreen:

FoxFox jakie masz ET felg :) ?

Antenil 

Kolor: CZERWONY LUCIFER
Wysłany: 2017-09-24, 23:26   

FoxFox napisał/a:
Po pierwsze to w 207 nie ma resorów
Po drugie średnica zwojów się zwiększa bliżej środka sprężyny więc jak obetnesz jeden zwój to nie osadzisz sprężyny

Po pierwsze oczywiście chodziło mi o amortyzatory nie o resory, nie wiem skąd to mi się wzięło :mur: Po drugie wycinanie zwojów w czasach gdy bez problemu można dostać sprężyny to głupota jeszcze większa niż kiedyś, całe szczęście sie nie da :P

A sprężyny w RC są takie same?

active 

Rocznik: 2006
Wysłany: 2017-09-25, 13:57   

Jelon napisał/a:
Whitedany napisał/a:
Posadzić z tyłu 2 osoby i będzie na równi :) Potem jak obniżysz, dowalisz masy to będziesz szlifował nadkola zamiast jechać. Najlepiej zmienić auto na sportowe i będzie nisko.
Albo jak Jelon, zrobić z auta pługosolarkę.

Jaka pługosolarka :rotfl: ??

co do obciążenia się zgadzam ;-P ja nie patrzyłem na to żeby auto było na równi bo przy obniżaniu 3 osobami to i tak dobijam na większych łączeniach drogi do nadkola ;-P jeżeli ktoś chce obniżyć żeby było równo to najlepiej dowalić odboje poliuretanowe, które doradził mi brat i chyba tym się zajmę na wiosne żeby tył skręcić jak FoxFox, który nie przewozi nikogo z tyłu :mrgreen:

czy ktoś stosował patent z odbojami ? bo to miało by sens u mnie przy dystansach 25mm z tyłu i jednym nie oryginalnym nadkolu przy 2 osobach z tyłu ociera na każdym wyboju...

FoxFox 

Wysłany: 2017-09-25, 18:46   

[quote="Jelon"]
Whitedany napisał/a:

Felga ma ET 24 plus dystanse 200mm

Jelon 

Rocznik: 2011
Wysłany: 2017-09-25, 22:22   

FoxFox, wstawiłbyś zdjęcie tyłu z bliższa bo ciekawi mnie jedna rzecz 8-)

active 

Rocznik: 2006
Wysłany: 2017-12-18, 15:13   

Pytanko do osób które obniżyły auto, kupiłem sprężyny eibacha -30mm i od czasu założenia org łączniki stabilizatora dość szybko się zużywają ( niecałe 6tys km) obecnie wymieniam na gwarancji ale czy posiada ktoś krótsze łączniki ?

kodzio 

Wysłany: 2018-08-03, 11:51   

Jeżdże już kilka lat na eibachach -30mm i nie zauważyłem róznicy. Łączniki wymieniam średnio co ok 20-30 tyś km. Ostatnio wymieniłem tuleje wachaczy przednich na poliuretanowe, w aucie były jeszcze fabryczne, które przejechały 280 tyś km.

pepus93 
be happy!

Wysłany: 2018-08-06, 19:45   

no to mega szybko Wam się zużywają

ja jedyne co zrobiłem dotychczas, to za 11 lat wymieniłem sworzeń 3 razy i raz komplet końcówek drążków stabilizatora.
Oznacz się na mapce http://www.peugeot207club...p?p=78852#78852

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Tuning » Obniżenie auta