Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Układ hamulcowy » Blokowanie przedniego zacisku
Blokowanie przedniego zacisku
Autor Wiadomość
xud11 

Rocznik: 2007
Wysłany: 2018-07-03, 18:37   Blokowanie przedniego zacisku

Jakiś czas temu podczas wymiany klocków hamulcowych na przedniej osi zauważyłem, że klocki z prawej strony były znacznie bardziej zużyte jak po lewej stronie. Tarcze przeżyły już swoje, więc postanowiłem je wymienić przy najbliższej okazji. Po kilku miesiącach od wymiany klocków zabrałem się za tarcze. Okazało się, że klocki po prawej stronie są prawie całkowicie zużyte a po lewej praktycznie wcale. Sprawdziłem czy tłoczek w zacisku lekko się chowa i nie zauważyłem nic niepokojącego. Założyłem więc nowe tarcze i nowe klocki. Po przejechaniu około 1000 km i prawidłowej pracy hamulca zablokowało mi prawe koło. Pomyślałem, że tłoczek się jednak zatarł. Kupiłem nowy tłoczek wraz z uszczelkami. Po rozebraniu zacisku okazało się, że w środku nie jest ani pordzewiały, ani zabrudzony. Uszczelki i tłoczek wyglądają jak nowe, zacisk pływa leciutko bez oporów. Ale skoro kupiłem reperaturkę to powymieniałem wszystko na nowe. Dwa tygodnie spokoju i ponowna blokada zacisku. Wymieniłem więc pompę na nową ze sklepu nie ze złomu i oczywiście płyn w całym układzie. Znowu dwa tygodnie spokoju i kolejna blokada zacisku. Pomysły mi się skończyły. Podczas gdy zacisk się blokuje to pedał hamulca stoi wysoko i praktycznie nie ma płynności hamowania. Lekkie naciśnięcie hamulca od razu powoduje mocne hamowanie. Przed awarią pedał hamulca płynnie zwiększa hamowanie w miarę jego naciskania. Awaria najczęściej pojawia się wtedy gdy na postoju przy włączonym silniku naciśniemy mocno na pedał hamulca. 207-ka z 2007 roku, 1,4 hdi, zaciski systemu Bosch.

Noxy 
Marcin

Kolor: SHARK GREY
Rocznik: 2010
Wysłany: 2018-07-03, 19:56   

To brzmi jak regulator sily hamowania ale nie wiem czy w Peugeocie nie odpowiada za to wlasnie tylko pompa.

:!: FORUMOWICZU NALEP NAKLEJKE :!:

michaś 

Rocznik: 2006
Wysłany: 2018-07-12, 00:28   

xud11, sprawdź drożność przewodów hamulcowych.
Edit: Kanały jarzma są czyste? Ewentualnie blaszki trzymające klocki są wyrobione.
Mam nawyk przy zakładaniu klocków pilnikiem traktuje uchwyty klocków.

xud11 

Rocznik: 2007
Wysłany: 2018-07-17, 21:12   

Dziękuję Panowie za wszystkie sugestie. Uszkodzony był przewód giętki idący do zacisku. Po wymianie na nowy problem ustąpił.

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Układ hamulcowy » Blokowanie przedniego zacisku