Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Silnik » P0117 - Błąd sygnału czujnika temperatury płynu chłodzącego
P0117 - Błąd sygnału czujnika temperatury płynu chłodzącego
Autor Wiadomość
andrzej1981 

Kolor: CZERWONY ERYTHREE
Rocznik: 2008
Wysłany: 2018-07-09, 23:42   P0117 - Błąd sygnału czujnika temperatury płynu chłodzącego

Peugeot 207 1.4 VTI
Błędy:

Błędy przesunięcia walka rozrządu - objawiały się nie równa praca silnika przez chwile po odpaleniu(falowanie obrotów - Antypolution System Faulty). Z tym planowałem iść do serwisu i auto jeździło bez problemu.
Nie dawno pojawił się problem po ok 7km błąd Engine Temperature is to High + zalaczal się wentylator. Teraz gdy odpalam samochód od razu wyskakuje ten błąd, wskazówka temperatury na maxa i diody STOP.
Powyżej załączyłem screena z błędami.

Płyn hamulcowy jest w zbiorniku, ubywało go przez ostatni czas ale naeazie jest ok.
Chce go zawieźć do serwisu, 12km ale się trochę obawiam ze może się coś bardziej popsuć, co byście zrobili na moim miejscu?

Antenil 

Kolor: CZERWONY LUCIFER
Rocznik: 2007
Wysłany: 2018-07-10, 01:40   

Płyn chłodniczy*
O ile komputer nie stwierdzi, że trzeba zgasić silnik bo jest zbyt ciepły to dojedziesz, termostat będzie cały czas na duży obieg, wentylator na dwójkę, o ile masz ultra pecha i pompa albo przewód nie strzeli to się nawet nie zagrzeje.

michaś 

Rocznik: 2006
Wysłany: 2018-07-11, 23:47   

andrzej1981 napisał/a:
Płyn hamulcowy jest w zbiorniku, ubywało go przez ostatni czas ale naeazie jest ok.

Którego płynu?
Przejmujesz się błędem o wysokiej temp. a ignorujesz błąd o przestawieniu rozrządu. Optymistycznie czujniki temperatury padły oraz czujnik faz rozrządu.
Rozrząd oraz pompa płynu chłodniczego były wymieniane kiedykolwiek?
Jak Antenil mówi grzanie i nawiew na full i dojedziesz do serwisu. Oczywiście w spokojnej jeździe panewki nie powinny złapać. Sugeruję holowanie lub lawetę.

andrzej1981 

Kolor: CZERWONY ERYTHREE
Rocznik: 2008
Wysłany: 2018-07-13, 11:11   

Dzięki za opinie, udało mi się przejechać ten dystans, nic się myśle poważnego nie stało.
Silnik podczas jazdy równo pracuje, jedynie podczas rozruchu przez pierwsze 30 sek nie równo, ale ten obiaw juz mam od kilku miesiecy dlatego sie bardziej przejmowałem temperaturą płynu chłodzącego.
Teraz jestem ciekaw usterek i jak bardzo mnie to będzie kosztowało...

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Silnik » P0117 - Błąd sygnału czujnika temperatury płynu chłodzącego