Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Tuning » Moje Auto » Moje Auto » 207 1.4HDI mk61
207 1.4HDI mk61
Autor Wiadomość
SauronS 
+ LPG

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Rocznik: 2006
Wysłany: 2018-05-28, 17:11   

Spróbuj może nagrać ten dźwięk, chociaż ciężko będzie wpaść na dobry trop nie mając auta przed oczami, ale może jakiś dobry pomysł przyjdzie nam do głowy :D

Antenil 

Kolor: CZERWONY LUCIFER
Rocznik: 2007
Wysłany: 2018-05-29, 20:39   

Oj, z własnego doświadczenia wiem, że nawet dobrze słyszalny dźwięk dla uszu może być niemy na nagraniu, ale spróbować warto.

Marcin_1998 

Wysłany: 2018-05-29, 23:04   

Skrzypi jak jest sucho, a na mokrym przestaje?

mk61 

Rocznik: 2008
Wysłany: 2018-05-31, 10:05   

Marcin_1998 napisał/a:
Skrzypi jak jest sucho, a na mokrym przestaje?

Z moich obserwacji wynika, że nie ma zasady. Teraz jest sucho, 28 stopni i w pewnym momencie tylko było słychać nieznaczne "szuranie". Wcześniej przy podobnej pogodzie przejechałem 200km i przy parkowaniu pod sklepem haratało, aż uszy bolały.
Przy wilgotnej pogodzie nie pamiętam, ale na pewno zwrócę uwagę.

SauronS, dziękuję za pomoc. Właśnie Robert z ogłoszenia aktywował mi tempomat. :mrgreen: Okazało się też, że pracuje w wymienionym przeze mnie wcześniej serwisie od francuzów, więc jesteśmy w kontakcie i może czarnuszek będzie miał nowego opiekuna. :mrgreen:

SauronS 
+ LPG

Wysłany: 2018-05-31, 19:42   

mk61 napisał/a:

SauronS, dziękuję za pomoc. Właśnie Robert z ogłoszenia aktywował mi tempomat. :mrgreen: Okazało się też, że pracuje w wymienionym przeze mnie wcześniej serwisie od francuzów, więc jesteśmy w kontakcie i może czarnuszek będzie miał nowego opiekuna. :mrgreen:

Jaka cena za aktywację? :D

mk61 

Wysłany: 2018-06-16, 15:14   

SauronS napisał/a:
Jaka cena za aktywację? :D

Całe 50 złotych polskich. :mrgreen:

Co do wspomagania, ostatnim razem w nocy około 15 stopni, wilgotno, bo mgła i za pierwszym skrętem kierownicą harknęło dość mocno, ale chwilę później bylo znowu w porządku.
Pytałem Roberta, czy w 207-kach leciały maglownice, to powiedział, że i tak i nie. Na zasadzie, że się zdarza, ale nie ma reguły, więc kuz sam nie wiem, co myśleć. Ja bym wymienił, ale jeśli to nic nie da, to będę sobie pluł w brodę :-?

A i wjechały nowe oponki Michelin Energy Saver+. :mrgreen:

SauronS 
+ LPG

Wysłany: 2018-06-16, 20:41   

mk61 napisał/a:

Pytałem Roberta, czy w 207-kach leciały maglownice, to powiedział, że i tak i nie. Na zasadzie, że się zdarza, ale nie ma reguły, więc kuz sam nie wiem, co myśleć. Ja bym wymienił, ale jeśli to nic nie da, to będę sobie pluł w brodę :-?

Osobiście się nie spotkałem z jej awarią w 207, ale "wszystko się może zdarzyć". Ja bym jeszcze próbował w jakimś warsztacie z doświadczeniem w naprawie układów kierowniczych i umówił się tam na samą diagnostykę.

Noxy 
Marcin

Kolor: SHARK GREY
Rocznik: 2010
Wysłany: 2018-06-17, 20:14   

mk61, Nie tyle maglownice co sruby. Układ kierwoniczy jest podpiety na 2 sruby jak jedna wypadnie albo sie poluzuje to zacznie strzelac kierownica przy skrecaniu.

:!: FORUMOWICZU NALEP NAKLEJKE :!:

mk61 

Wysłany: 2018-07-11, 19:37   

Noxy napisał/a:
mk61, Nie tyle maglownice co sruby. Układ kierwoniczy jest podpiety na 2 sruby jak jedna wypadnie albo sie poluzuje to zacznie strzelac kierownica przy skrecaniu.

Dziękuję, ostatnio jakoś samo ustało, ale na pewno zwrócę na to uwagę.

Czy w tym silniku wymienia się świece? Pamiętam, że kiedyś mechanik mi mówił, że nie, ale samochód ma już 10 lat, więc może jednak? Pytam, ponieważ ostatnio pokazało Antipollution Faulty, a o ile dobrze pamiętam, to chyba coś ze świecami.

No i ma ktoś może sposób na zapadniętą podłogę w bagażniku? Bo ten fabryczny dywanik zmiękł i wygląda to brzydko, jakbym miał dziurę w bagażniku.

Marcin_1998 

Wysłany: 2018-07-11, 23:26   

mk61 napisał/a:
Czy w tym silniku wymienia się świece? Pamiętam, że kiedyś mechanik mi mówił, że nie, ale samochód ma już 10 lat, więc może jednak? Pytam, ponieważ ostatnio pokazało Antipollution Faulty, a o ile dobrze pamiętam, to chyba coś ze świecami.

Świece jak nie ma objawów, to nie ruszaj. Urwiesz i dopiero problem. Odczytaj błąd przez OBD.

mk61 napisał/a:
No i ma ktoś może sposób na zapadniętą podłogę w bagażniku? Bo ten fabryczny dywanik zmiękł i wygląda to brzydko, jakbym miał dziurę w bagażniku.

Najszybciej jak kupisz gdzieś na aukcji lub szrocie. Koszt nie będzie wielki.

mk61 

Wysłany: 2018-08-03, 10:20   

Antipollution faulty znikł po prawie 2 tygodniowym postoju, więc temat zawieszam. Teraz mi po głowie chodzą hamulce. Planuję kupić tarcze na przód EBC TurboGroove i pytanie - co do tego? Myślę, żeby od razu wymienić przewody hamulcowe na te w oplocie, ale czy coś jeszcze do tego?

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6167227361
Czy do wymiany tylnych bębnów na tarcze to wystarczy, czy trzeba coś jeszcze? Plug&play czy trzeba rzeźbić?

Antenil 

Kolor: CZERWONY LUCIFER
Wysłany: 2018-08-03, 11:03   

Nie jestem na 100% pewny, ale chyba trzeba całą belkę wymienić.
Do nowych tarcz nowe klocki :D jak już tak inwestujesz to polecam odsysanie szlamu ee to znaczy płynu hamulcowego.

kodzio 

Wysłany: 2018-08-03, 11:24   

Co do błedu Antipollution faulty to może być dużo przyczyn, np.: filtr paliwa, EGR.

mk61 napisał/a:
Czy do wymiany tylnych bębnów na tarcze to wystarczy, czy trzeba coś jeszcze? Plug&play czy trzeba rzeźbić?

Różnice miedzy tarczami a bębnami to oczywiście piasta ale także przewody hamulcowe, linki hamulca recznego, czujnik ABS

Ja już 3 lata po przejściu z bębnów na tarcze. Polecam kupić cała belke tylnia z zaciskami i przewodami. W moim przypadku znalazłem za 100 zł. Pozyskujesz z takiej belki wszystko co potrzebujesz, czyli: zaciski, piasty, przewody ABS i przewody hamulcowe. Zaciski nalepiej oddac mechanikowi aby powymieniał uszczelki, sprawdził tłoczki. Koszt kompletu do regeneracji to ok 50 zł, robocizna to zależy ile roboty przy nich bedzie. Trzeba też pamietać, że długości linek od hamulca recznego sa inne. W zakupionej belce były linki ale dla własnego bezpieczeństwa kupiłem nowe. No i oczywiście nowe klocki i tarcze - najdroższe części w całym przedsięwzięciu.

Co do roboty to w skrócie wykręcasz bębny i przykręcasz nowe piasty. Czas pracy to kilka godzin w kanale.

mk61 

Wysłany: 2018-08-03, 22:16   

https://photos.app.goo.gl/MEQhd6dY1qMT983z9
Owiewki Heko. :mrgreen:
Trafiłem też czerwony skórzany daszek nad zegary i oczywiście nie pasuje, bo jest z anglika.
Antenil, jestem bohaterem w swoim domu i klocki również EBC już czekają okazyjnie zakupione. :mrgreen: Płyn również jest w planach, choć kiedyś, kiedy chciałem go wymienić w innym aucie mechanik sprawdził tylko higroskopijność i stwierdził, że nie i koniec.
Kodzio, według cen, które podałeś, to pestka. A według robocizny to dramat. Czy wszystkie te linki i przewody wystarczą po prostu z innej wersji 207, czy trzeba rzeźbić i kombinować?
Chyba ten tył sobie odpuszczę i po prostu wymienię bębny na nowe.
Oczywiście sam nie zamierzałem się do tego zabierać, bo z cierpliwością u mnie bywa różnie, choć kręcić kluczem potrafię.

kodzio 

Wysłany: 2018-08-06, 08:31   

Jak pisałem, jak dobrze poszukasz to kupisz belke tylnią z całym kompletem przewodow i linek. Z tego co widze to ceny poszły w górę i teraz kompletna belka z tarczami jest za 300... Co do robocizny to nie wiem jaki jest koszt. Ja wymieniałem z mała pomoca znajomego mechanika u niego w warsztacie.

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Tuning » Moje Auto » Moje Auto » 207 1.4HDI mk61