Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Tuning » Moje Auto » Moje Auto » 207 1.4HDI mk61
207 1.4HDI mk61
Autor Wiadomość
SauronS 
+ LPG

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Rocznik: 2006
Wysłany: 2018-05-28, 17:11   

Spróbuj może nagrać ten dźwięk, chociaż ciężko będzie wpaść na dobry trop nie mając auta przed oczami, ale może jakiś dobry pomysł przyjdzie nam do głowy :D

Antenil 

Kolor: CZERWONY LUCIFER
Rocznik: 2007
Wysłany: 2018-05-29, 20:39   

Oj, z własnego doświadczenia wiem, że nawet dobrze słyszalny dźwięk dla uszu może być niemy na nagraniu, ale spróbować warto.

Marcin_1998 

Wysłany: 2018-05-29, 23:04   

Skrzypi jak jest sucho, a na mokrym przestaje?

mk61 

Rocznik: 2008
Wysłany: 2018-05-31, 10:05   

Marcin_1998 napisał/a:
Skrzypi jak jest sucho, a na mokrym przestaje?

Z moich obserwacji wynika, że nie ma zasady. Teraz jest sucho, 28 stopni i w pewnym momencie tylko było słychać nieznaczne "szuranie". Wcześniej przy podobnej pogodzie przejechałem 200km i przy parkowaniu pod sklepem haratało, aż uszy bolały.
Przy wilgotnej pogodzie nie pamiętam, ale na pewno zwrócę uwagę.

SauronS, dziękuję za pomoc. Właśnie Robert z ogłoszenia aktywował mi tempomat. :mrgreen: Okazało się też, że pracuje w wymienionym przeze mnie wcześniej serwisie od francuzów, więc jesteśmy w kontakcie i może czarnuszek będzie miał nowego opiekuna. :mrgreen:

SauronS 
+ LPG

Wysłany: 2018-05-31, 19:42   

mk61 napisał/a:

SauronS, dziękuję za pomoc. Właśnie Robert z ogłoszenia aktywował mi tempomat. :mrgreen: Okazało się też, że pracuje w wymienionym przeze mnie wcześniej serwisie od francuzów, więc jesteśmy w kontakcie i może czarnuszek będzie miał nowego opiekuna. :mrgreen:

Jaka cena za aktywację? :D

mk61 

Wysłany: 2018-06-16, 15:14   

SauronS napisał/a:
Jaka cena za aktywację? :D

Całe 50 złotych polskich. :mrgreen:

Co do wspomagania, ostatnim razem w nocy około 15 stopni, wilgotno, bo mgła i za pierwszym skrętem kierownicą harknęło dość mocno, ale chwilę później bylo znowu w porządku.
Pytałem Roberta, czy w 207-kach leciały maglownice, to powiedział, że i tak i nie. Na zasadzie, że się zdarza, ale nie ma reguły, więc kuz sam nie wiem, co myśleć. Ja bym wymienił, ale jeśli to nic nie da, to będę sobie pluł w brodę :-?

A i wjechały nowe oponki Michelin Energy Saver+. :mrgreen:

SauronS 
+ LPG

Wysłany: 2018-06-16, 20:41   

mk61 napisał/a:

Pytałem Roberta, czy w 207-kach leciały maglownice, to powiedział, że i tak i nie. Na zasadzie, że się zdarza, ale nie ma reguły, więc kuz sam nie wiem, co myśleć. Ja bym wymienił, ale jeśli to nic nie da, to będę sobie pluł w brodę :-?

Osobiście się nie spotkałem z jej awarią w 207, ale "wszystko się może zdarzyć". Ja bym jeszcze próbował w jakimś warsztacie z doświadczeniem w naprawie układów kierowniczych i umówił się tam na samą diagnostykę.

Noxy 
Marcin

Kolor: SHARK GREY
Rocznik: 2010
Wysłany: 2018-06-17, 20:14   

mk61, Nie tyle maglownice co sruby. Układ kierwoniczy jest podpiety na 2 sruby jak jedna wypadnie albo sie poluzuje to zacznie strzelac kierownica przy skrecaniu.

:!: FORUMOWICZU NALEP NAKLEJKE :!:

mk61 

Wysłany: 2018-07-11, 19:37   

Noxy napisał/a:
mk61, Nie tyle maglownice co sruby. Układ kierwoniczy jest podpiety na 2 sruby jak jedna wypadnie albo sie poluzuje to zacznie strzelac kierownica przy skrecaniu.

Dziękuję, ostatnio jakoś samo ustało, ale na pewno zwrócę na to uwagę.

Czy w tym silniku wymienia się świece? Pamiętam, że kiedyś mechanik mi mówił, że nie, ale samochód ma już 10 lat, więc może jednak? Pytam, ponieważ ostatnio pokazało Antipollution Faulty, a o ile dobrze pamiętam, to chyba coś ze świecami.

No i ma ktoś może sposób na zapadniętą podłogę w bagażniku? Bo ten fabryczny dywanik zmiękł i wygląda to brzydko, jakbym miał dziurę w bagażniku.

Marcin_1998 

Wysłany: 2018-07-11, 23:26   

mk61 napisał/a:
Czy w tym silniku wymienia się świece? Pamiętam, że kiedyś mechanik mi mówił, że nie, ale samochód ma już 10 lat, więc może jednak? Pytam, ponieważ ostatnio pokazało Antipollution Faulty, a o ile dobrze pamiętam, to chyba coś ze świecami.

Świece jak nie ma objawów, to nie ruszaj. Urwiesz i dopiero problem. Odczytaj błąd przez OBD.

mk61 napisał/a:
No i ma ktoś może sposób na zapadniętą podłogę w bagażniku? Bo ten fabryczny dywanik zmiękł i wygląda to brzydko, jakbym miał dziurę w bagażniku.

Najszybciej jak kupisz gdzieś na aukcji lub szrocie. Koszt nie będzie wielki.

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Tuning » Moje Auto » Moje Auto » 207 1.4HDI mk61