Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Przeniesienie napędu » Niepokojący dźwięk, tylko na jedynce
Niepokojący dźwięk, tylko na jedynce
Autor Wiadomość
Defibrylator 

Rocznik: 2007
Wysłany: 2016-06-29, 07:56   Niepokojący dźwięk, tylko na jedynce

Witam,

Od niedawna zaczął się w moim aucie pokazywać niepokojący objaw. Mianowicie, przy ruszaniu na jedynce coś terkocze/rzęzi. Szczególnie dobrze słychać ten dźwięk, gdy puszczę gaz i wcisnę sprzęgło (z cały czas wbitą jedynką), i samochód się toczy. Jak tylko wrzucę luz, dźwięk znika. Dźwięk nie pojawia się na żadnym innym biegu. Czy miał ktoś coś podobnego? Dodam też, że ciężko wrzucić jedynkę gdy samochód się toczy, najczęściej muszę zwolnić do minimalnej prędkości żeby się udało (nie wiem czy to powiązany objaw, czy po prostu ten typ tak ma).

Z góry dzięki za rady!

Noxy 
Marcin

Kolor: SHARK GREY
Rocznik: 2010
Wysłany: 2016-06-30, 08:50   

Jest blokada wbicia 1ego biegu do pewnej prędkości pomimo ze synchronizator da rade. Jakby ci się udało nagrać ten dzwięk to by było super bo przy wbijaniu wstecznego tez czasami mam taki dziwny odglos ale ten typ tak ma z wstecznym. Lubi nawet czasami nie wejść wogole :D

:!: FORUMOWICZU NALEP NAKLEJKE :!:

Defibrylator 

Wysłany: 2016-08-11, 17:30   

Wybacz, ze dopiero teraz, nie mam usprawiedliwienia ;)

https://youtu.be/zy2EibStQHI

Do 6 sekundy przyspieszam na jedynce od zera, w 6 sek wciskam sprzeglo, slychac terkotanie, w 12 sek wrzucam luz, terkotanie znika. Jakiś pomysł co to moze byc?

Whitedany 
Dla innych

Kolor: SZARY MANITOBA
Rocznik: 2008
Wysłany: 2016-08-11, 18:17   

Może palcem obcierasz o obudowę telefonu i stąd te dziwne dźwięki :D
Nie obraź się, ale nie słychać nic poza szumem opon i silnikiem, a jak ci terkocze to klasycznie któreś łożysko może lecieć w kulki.

Noxy 
Marcin

Kolor: SHARK GREY
Wysłany: 2016-08-12, 11:28   

Jak dla mnie coś ci wchodzi w rezonans jakis plastik obudowa etc. Brak jakiegokolwiek niepokojacego dzwieku.

:!: FORUMOWICZU NALEP NAKLEJKE :!:

Defibrylator 

Wysłany: 2016-11-07, 21:49   

Rezonans brzmi prawdopodobnie, ale tylko na pierwszym biegu?

Czas mija, a dźwięk nadal jest. Jest to o tyle dziwne, że nie ważne jakie są obroty, nie ważne czy sprzęgło wciśnięte czy nie, słychać ten dźwięk, na jedynce, jeśli tylko samochód się toczy (na postoju cisza, przy wrzucaniu jedynki też). Jeśli toczy się na jedynce ze wciśniętym lub puszczonym sprzęgłem - dźwięk jest. Jeśli wrzucę luz - cisza. Każdy inny bieg - cisza. Ktoś może ma jakiś pomysł? Chciałbym mieć jakieś poszlaki zanim pójdę do mechanika. Z góry dzięki.

Aal 
...

Kolor: BIAłY BANQUISE
Wysłany: 2016-11-07, 22:03   

W VTi z reguły dziwne dźwięki pochodzą z rozrządu lub obudowy kolektora.

Marcin_1998 

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Wysłany: 2016-11-07, 22:24   

Skoro dzieje się to na "zapiętym" 1-szym biegu, to obstawiałbym coś ze skrzynią biegów, a dokładnie z 1 biegiem. Jak masz problem z wrzuceniem biegu, to może synchronizator 1 biegu?

Defibrylator 

Wysłany: 2018-06-23, 12:06   

Rozrząd wykluczam, bo wtedy dźwięku nie uciszałoby raczej wrzucenie na luz. Na wtorek jestem umówiony do mechanika. Zobaczymy co wyjdzie, jak będę coś wiedział to napiszę, może komuś przyda się na przyszłość. Dzięki za sugestie!

@update: no i stało się - jedynka i wsteczny odmówiły posłuszeństwa. Da się je wrzucić, ale przy puszczaniu sprzęgła jest gwałtowne szarpnięcie, po którym wciskam sprzęgło z powrotem i nie sprawdzam, co jest dalej :D Do tego terkotanie/szuranie jest już na wszystkich biegach, oprócz piątki - tam jest jeszcze względnie cicho. Jak wypnę bieg jest cicho - nawet jak dodam gazu. Jak zapnę bieg 1-4 i samochód się toczy (nawet z wciśniętym sprzęgłem) - jest hałas. Macie jakieś sugestie? Zastanawia mnie to, że dźwięk nie cichnie po wciśnięciu sprzęgła (przy toczącym się samochodzie) na wrzuconym biegu. Cicho jest dopiero, jak wrzucę na luz.

Pozdrawiam!

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Przeniesienie napędu » Niepokojący dźwięk, tylko na jedynce