Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Inne » Błąd jednego światła cofania
Błąd jednego światła cofania
Autor Wiadomość
MrChaos 
Paweł

Kolor: SHARK GREY
Rocznik: 2011
  Wysłany: 2018-06-10, 22:53   Błąd jednego światła cofania

Witam!
Czy ktoś może sprawdzał jak wygląda sytuacja z wyświetlaniem błędu świateł cofania?
Mam radio rneg2, więc wyświetla mi komunikaty o uszkodzonych żarówkach. Wymieniłem dwie żarówki cofania na ledowe bez canbusa (bo akurat takie dwie miałem), żeby zobaczyć jak będą wyglądać. Jednak wyświetla mi uszkodzenie tylko prawej żarówki cofania. Lewa nie pokazuje błędu, nawet jak nie włożę żadnej żarówki cofania do niej. Światła stopu pokazuje nomrlanie na ekranie że uszkodzone.
Może się czepiam i to POMIDOR, ale jestem ciekaw czy też tak macie. Wg przepisów wystarczy jedna żarówka cofania. Może dlatego wyświetla błąd tylko na jednej? Ale czemu akurat na prawej?
Jak komuś się nudzi, to niech sprawdzi, pozdrawiam! :D

pepus93 
be happy!

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Rocznik: 2007
Wysłany: 2018-06-11, 10:09   

według przepisów, wszystko co masz, ma działać.
Jeśli np w Ibizie są żarówki pozycyjne z tyłu, to wszystkie 4 muszą działać. I nie jest ważne to, że wystarczą 2 bo jest wtedy już dość widoczne ;)
Oznacz się na mapce http://www.peugeot207club...p?p=78852#78852

Dev 

Kolor: CZERWONY ADEN
Wysłany: 2018-06-11, 12:43   

MrChaos napisał/a:
Ale czemu akurat na prawej?

Bo z lewej ma być przeciwmgłowe i jeżeli są auta z jednym światłem cofania i jednym przeciwmgłowym to zauważ, że p. mgłowe jest z lewej a cofania z prawej. Przepisy się kłaniają :)

MrChaos 
Paweł

Kolor: SHARK GREY
Rocznik: 2011
Wysłany: 2018-06-11, 13:35   

Wasze wpisy odnośnie przepisów rozumiem jak najbardziej. Bardziej mi chodzi o to, dlaczego mimo wszystko nie wyświetla mi błędu lewej żarówki cofania? Tylko dlatego że nie jest potrzebna z tej strony? :)

Dev 

Kolor: CZERWONY ADEN
Wysłany: 2018-06-12, 11:29   

MrChaos, dam Ci dobrą radę. Nie próbuj zrozumieć schematu działania elektroniki w tym samochodzie bo osiwiejesz a i tak nie ogarniesz. Znajdź sobie inne zajęcie, ot choćby kolekcjonowanie znaczków i zapomnij o tych sprawach. Jeżeli nade wszystko chcesz rozkminiać to do Archiwum X możesz podpiąć jeszcze zagadnienie dlaczego nie sygnalizuje przepalonej żarówki mijania, czemu pokazuje w logach 2 blędy spalonej żarówki podświetlenia rejestracji choć ich nie rozróżnia, a najbardziej zawiłą sprawą, ktorej jeszcze nikt nigdy nie rozgryzł to mryganie świateł awaryjnych podczas wychodzenia z samochodu.

Antenil 

Kolor: CZERWONY LUCIFER
Wysłany: 2018-06-12, 12:03   

@UP :rotfl: Jeszcze sekwencyjne szyby podnoszące się po centymetrze, nie zapominajmy o nich

pepus93 
be happy!

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Wysłany: 2018-06-14, 15:23   

polać mu! dobrze gada :)

MrChaos, a mnie się pojawił dzisiaj błąd przepalonej żarówki (przepalony lewy wsteczny)
no i pies pogrzebany :p

PS. mam zestaw lewa+prawa poliftowa lampa do sprzedania, ktoś chce?
Na nich nie ma tylu błędów i nie palą się tak żarówki - potwierdzone info.
Oznacz się na mapce http://www.peugeot207club...p?p=78852#78852

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Inne » Błąd jednego światła cofania