Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Inne » Superzamek wariuje - otwiera drzwi
Superzamek wariuje - otwiera drzwi
Autor Wiadomość
emmet 

Kolor: SZARY CENDRE
Rocznik: 2006
  Wysłany: 2018-05-19, 12:13   Superzamek wariuje - otwiera drzwi

Witam

Jakiś czas temu moja 207 dostała lekko w tyłek. Ostatni tydzień spędziła w warsztacie na robocie pasa tylnego (prostowanie) i wymianie zderzaka. W międzyczasie stała z częściowo rozebranym tyłkiem przy niezbyt sprzyjających warunkach pogodowych. Nie wiem czy to ma związek z problemem, ale tajemniczo pojawił się drugiego dnia po odebraniu samochodu.

Zamykam samochód na superzamek. Nigdy nie sprawiał problemu. Wczoraj nagle w środku dnia samochód zaczął wyć, a nikogo w promieniu 20 metrów od niego nie było. Ku mojemu zdziwieniu zamki się otworzyły (zawsze sprawdzam przed odejściem czy drzwi się zamknęły, więc jestem pewny że były zamknięte)... Spodziewałem się że może to coś z zamkiem klapy bagażnika, pojechałem do warsztatu, ale żadnych nieprawidłowości nie znaleźli. Przestał u nich całą noc - będąc zamkniętym bez użycia superzamka. Wszystko niby ok...
Wróciłem i ledwo zamknąłem drzwi od domu słyszę alarm... Drzwi oczywiście otwarte. Zacząłem kombinować na różne sposoby i udało mi się zawęzić problem - nie chce się zamykać na superzamek. Pojedyncze naciśnięcie przycisku na pilocie poprawnie rygluje drzwi, drugie próbuje zablokować klamki w środku, ale od razu nie udaje się i wraca do stanu otwartego z załączonym alarmem. Drzwi można wtedy otworzyć, ale załączy się alarm. Przy zamknięciu bez superzamka póki co wygląda na to że problem nie występuje.

Spotkał się ktoś z takim przypadkiem? Z góry dzięki wielkie za pomoc.

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Inne » Superzamek wariuje - otwiera drzwi