Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Zawieszenie i układ kierowniczy » stuki w zawieszeniu jak jest ciepło
stuki w zawieszeniu jak jest ciepło
Autor Wiadomość
sampo 

Rocznik: 2009
Wysłany: 2017-02-16, 14:14   stuki w zawieszeniu jak jest ciepło

Zrobiły się dni ciepłe i powstał problem. Nad ranem gdy temperatura jest na minusie wszystko jest ok, po południu gdy jest już parę stopni powyżej zera a w słońcu to nawet kilkanaście to pojawiają się jakieś stuki podczas jazdy. Co to może być?

Bouli 
Serce zostało w GTi

Kolor: SHARK GREY
Rocznik: 2007
Wysłany: 2017-02-16, 14:48   

sampo napisał/a:
Zrobiły się dni ciepłe

sampo napisał/a:
a w słońcu to nawet kilkanaście

wyjeżdzam do Koszalina :lol:

sampo 

Rocznik: 2009
Wysłany: 2017-02-16, 15:03   

No wiesz, po mroźnej zimie to nawet kilka stopni wydaje się ciepłem, w listopadzie to by się odczuwało jako zimno. Jak słońce pada na termometr to wskazania są nawet na poziomie 23,9 na dworze, a w mieszkaniu to nawet 31,7 pokazuje, oczywiście w słońcu. :lol:

Niccki 

Kolor: BIAłY BANQUISE
Rocznik: 2011
Wysłany: 2018-05-08, 12:04   

Odkopię trochę temat :)

Mam odwrotny problem. Dokładniej chodzi o to, że jak ruszam autem w ciągu dnia (jak już się trochę na dworze zagrzeje) albo wyjeżdżam z garażu, to nie ma żadnych stuków, ale ostatnio kilka dni zostawiałam samochód na noc pod chmurką, i jak była chłodniejsza noc, to rano słuchać metaliczne stuki na nierównościach tak przez jakieś 3-4 km i potem ustaje. Dźwięk dochodzi jakby od prawego przedniego koła.
Stukanie nie występuje codziennie (wyjeżdżam głównie rano), tylko kiedy peugeot nocuje pod chmurką i zdarzy się zimniejsza noc.
Macie pomysł co to może być?

cobain 

Rocznik: 2007
Wysłany: 2018-05-08, 12:25   

U mnie jest coś podobnego. Stuka czasem w okolicach prawego nadkola przy małej prędkości - przyspieszanie, hamowanie, wyboisty teren. Dźwięk jakby coś obijało się o nasze świetnie wygłuszone drzwi.

Miałem i przegląd i badania techniczne, nic nie wykryli. Drzwi rozebrałem, nie ma tam co stukać. Puszkę zawiasu spryskałem dokładnie w środku smarem silikonowym.

Co ciekawe miałem to zimą, potem spokój i teraz znowu wróciło.

Niccki 

Kolor: BIAłY BANQUISE
Rocznik: 2011
Wysłany: 2018-05-08, 13:47   

Wcześniej czegoś takiego nie miałam, a zdziwiło mnie to, że stukanie pojawiło się nagle i tylko rano, jak zmarznie na dworze, a przestaje jak się zagrzeje. Zimą nie miałam takich problemów w ogóle. To ja mam wrażenie, że stuk przypomina dźwięk kamyka w puszce.
Może ktoś bardziej doświadczony spotkał się z taką przypadłością :) ?

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Zawieszenie i układ kierowniczy » stuki w zawieszeniu jak jest ciepło