Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Tuning » Moje Auto » Moje Auto » 207 by pepus93
207 by pepus93
Autor Wiadomość
KoKoS 

Kolor: SZARY ALUMINIUM
Rocznik: 2007
Wysłany: 2017-07-12, 22:41   

Pawełku nie mechaniczne a ręczne :) a trwałość wosku zależy od użytego produktu.
troche Ci pospamuję;p

SauronS 
+ LPG

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Rocznik: 2006
Wysłany: 2017-07-13, 11:13   

KoKoS, jak nie mogę patrzeć na przód i tył 308, szczególnie przed liftem - brzydal - tak Twój czarny polift z tymi chromowanymi/szarymi dodatkami prezentuje się super!

pepus93 
be happy!

Wysłany: 2017-12-22, 19:32   

Dzisiaj w końcu zakończyła się od prawie 2 lat trwająca saga pod tytułem "regeneracja turbo".
Przy okazji wymienione łączniki silikonowe i nowa 'podwójna' przepustnica. Koszt całkowity ~1500PLN
Jak na prawie 11 lat od daty produkcji wynik z hamowni całkiem przyzwoity, zdechł jeden koń :)

Problem: turbo puszczało spaliny, które uciekały pod maskę i wszystko było okopcone.
Przewidywana przyczyna: tak przytkany FAP, że ciśnienie spalin jest zbyt duże
Podjęte kroki: udałem się do warsztatu, w którym zamierzałem wyciąć FAP, zrobić cziptuning i cieszyć się wozem jak nowym za ~1300zł
Zaskoczenie: ciśnienie spalin jak w nowym aucie, FAP jak nowy, po prostu wada sprężarki
Wynik: regeneracja turbo, ~1200zł z robotą
Po miesiącu: mimo, że "turbo jak nowe" problem nadal ten sam, spaliny dalej uciekają pod maskę
Wynik: reklamacja usługi
(w międzyczasie wymieniłem łączniki silikonowe i przepustnice ~150zł)
Po miesiącu: auto mało płynnie rozwijało moc, ale jeździło sprawnie. Gdy pierwszy raz od wymiany wpadłem na drogę szybkiego ruchu (5 osób, 120 na blacie, podjazd pod górę) i tragedia - to czego boją się dorośli mężczyźni, check engine, tryb awaryjny. Błąd przeładowanie turbo + jakieś inne do pary.
Wynik: reklamacja usługi (podobno cała ciepła strona była zafajdana 'białym osadem', auto nigdy nie brało oleju i nie ubywa w nim żadnych płynów oprócz spryskiwaczy i paliwa. Może jak dość sporo w sumie pojeździło w trybie awaryjnym, to takie rzeczy się podziały?)
Dziś: odebrałem auto, zapłaciłem dodatkowo ~170zł za pomiar na hamowni i z dobrej woli na zachętę, żeby na pewno było to zrobione dobrze. I stwierdzam, że tak płynnie mocy nie rozwijało chyba nawet po wyjeździe z fabryki :D A, że i 2 paczki leciał, to stwierdzam, że wszystko sprawne :)
Puenta: pep nadal jeździ bez czipa.
Oznacz się na mapce http://www.peugeot207club...p?p=78852#78852

pepus93 
be happy!

Wysłany: 2017-12-22, 19:48   

I jeszcze raport z tego co zrobiłem w tym roku,
ogólnie zaczął się kiepsko

no i jeszcze jeden odprysk na klapie bagażnika, co już jeździ ze mną od dłuższego czasu

Auto odwiedziło więc na prawdę firmę Carbon Detailing - Studio https://www.facebook.com/cdszabrze/ gdzie nawet nie wiedzieli, że potrafią aż tak dobrze usunąć szkody parkingowe :) + maszynowe nakładanie wosku, co ukryło większość rys.

No i ogólnie prezentuje się tak:

No i jak pewnie wszyscy wiecie, kupiłem z wyprzedaży rocznika młodszy model i regularnie zdradzam moją 207 :(

Tydzień na L4, to zrobiłem porządek ze zdjęciami, to myślę - wrzucę coś w końcu :D
A no i bez czipa jeździć mogę, bo do wyżywania mam co innego ^^
https://www.youtube.com/watch?v=jbUcCDnNnfk
https://www.youtube.com/watch?v=Wz21PnqsrAM

Plany (muszę zdążyć zanim przyjdzie mi się ohajtać):
- dołożenie opcji bluetooth (jeszcze nie wiem, czy NomadeV2, czy RD45, coś zrobię!)
- poprawa tabletowego systemu multimedialnego
- nowa listwa w tylny zderzak + czujniki parkowania (chętnie bym kamerę cofania dołożył, ale nie znalazłem jeszcze dobrego rozwiązania)
- eliminacja skrzypienia jakichkolwiek! (ciągła walka) plastików wewnątrz (m.in. z pomocą ELwire)
- przyciemnić szyby
- wygłuszenie i wyciszenie wnętrza + silnika
- tylne światła z polifta
- dzisiaj przekroczyłem 140tys więc trzeba mieć sprzęgło na uwadze (przy okazji próba wydłużenia przede wszystkim ostatniego przełożenia w skrzyni, bo skrzynie 6biegową mi odradzono)
- lekka gleba (może gwint, może same springi - czekam aż zawieszenie będzie do roboty)
- nowy intercooler
- cziptuning (300NM przy 2'000rpm i dalej jak najbardziej płasko, na moc się nie nastawiam)
Ostatnio zmieniony przez pepus93 2017-12-24, 00:56, w całości zmieniany 1 raz  

Antenil 

Kolor: CZERWONY LUCIFER
Wysłany: 2017-12-23, 12:21   

Różowy podkład mamy :P ? Ile taka przyjemność usuwania rys?
pepus93 napisał/a:
chętnie bym kamerę cofania dołożył, ale nie znalazłem jeszcze dobrego rozwiązania

Kamerka pod androida połączona z tabletem, choć nie wiem czy to jakoś sensownie działa. Najlepiej chyba taką zwykłą z obrazem w lusterku wstecznym.

pepus93 napisał/a:
eliminacja skrzypienia jakichkolwiek

Polecam zmiane na klase E :P A tak serio to jesem bardzo ciekawy efektu i tego jak to zamocujesz.

pepus93 napisał/a:
A no i bez czipa jeździć mogę, bo do wyżywania mam co innego ^^

https://www.youtube.com/watch?v=jbUcCDnNnfk

https://www.youtube.com/watch?v=Wz21PnqsrAM

Toż to dużo nie je, a i na ulice nie można wyjechać. Wiem, że już gdzieś były te pytania, ale:
Ile to ma kucy? V-max, ile do 100? Jak można się takim przejechać :lol: ?

SauronS 
+ LPG

Wysłany: 2017-12-23, 12:22   

pepus93 napisał/a:

Plany (muszę zdążyć zanim przyjdzie mi się ohajtać):
- dołożenie opcji bluetooth (jeszcze nie wiem, czy NomadeV2, czy RD45, coś zrobię!)
- poprawa tabletowego systemu multimedialnego
- nowa listwa w tylny zderzak + czujniki parkowania (chętnie bym kamerę cofania dołożył, ale nie znalazłem jeszcze dobrego rozwiązania)
- eliminacja skrzypienia jakichkolwiek! (ciągła walka) plastików wewnątrz (m.in. z pomocą ELwire)
- wygłuszenie i wyciszenie wnętrza + silnika
- tylne światła z polifta
- dzisiaj przekroczyłem 140tys więc trzeba mieć sprzęgło na uwadze (przy okazji próba wydłużenia przede wszystkim ostatniego przełożenia w skrzyni, bo skrzynie 6biegową mi odradzono)
- lekka gleba (może gwint, może same springi - czekam aż zawieszenie będzie do roboty)
- nowy intercooler
- cziptuning (300NM przy 2'000rpm i dalej jak najbardziej płasko, na moc się nie nastawiam)

O widzę, że plany bardzo podobne do moich :applause: Sam muszę zrobić podsumowanie bo trochę nowych rzeczy się pojawiło :D

Ja osobiście wolę RD45 niż NomadeV2. Więcej opcji i łatwiejsza instalacja (nie licząc Lexii), chociaż pewnie drożej wyjdzie.

Odnośnie tylnych świateł z polifta, te paski led są super i ogólnie fajnie wyglądają ale mnie odstraszają te białe kierunkowskazy, które moim zdaniem słabo pasują do czarnego auta. Też miałem takie plany ale żebym był zadowolony to bym musiał przydymić trochę te kierunki, więc póki co odłożyłem temat na półkę ;)

pepus93 
be happy!

Wysłany: 2017-12-23, 13:46   

Antenil, to nie różowy podkład, tylko lakier innego samochodu ;)

Z obrazem z kamery cofania na tablecie jest problem :/ Nie widziałem do dzisiaj satysfakcjonującego mnie rozwiązania :p

Jakieś 80KM, niecałe 280kg masy własnej, do setki <4s, a skrzynia kończy się przy 130-140 km/h

SauronS, co do tych tylnych świateł z polifta, to mam tak, że chcę, potem, że nie, potem znowu chcę i w sumie sam nie wiem :p będzie okazja to zamocuje. Na pewno nie będę na to 400zł wydawał ;)

KoKoS 

Kolor: SZARY ALUMINIUM
Wysłany: 2017-12-23, 15:43   

Paweł też przeglądam allegro bo szukam wyświetlacza do Mamy auta bo radio już mam :D jak coś znajda ciekawego to napisza

pepus93 
be happy!

Wysłany: 2018-05-06, 00:57   

chłopaki potrzebuję pomysł

JAK szybko, łatwo i tanio (i wcale nie pytam o 3 różne rzeczy) przedłużyć wiązkę z wyświetlacza (tego głównego na desce rozdzielczej)
Potrzebowałbym go wydłużyć o jakieś 2m
Ważne, aby można było potem wrócić do pierwotnej wersji - czyli dokładamy nowy fragment wiązki.

Dolutować kabel to każdy głupio umie :p Z wtyczkami i gniazdami widzę większy problem, no ale przede wszystkim. To w większości są kable sygnałowe, jaka jest szansa, że po tak znaczącym przedłużeniu wiązki nie będzie z tego powodu będą jakieś zakłócenia i inne babole i nie będzie działać jak trzeba?

Antenil 

Kolor: CZERWONY LUCIFER
Wysłany: 2018-05-06, 08:21   

Ale to właśnie dolutowanie będzie najszybsze, najprostsze i najtańsze :P
Problemy pojawiają się chyba tylko jeśli mamy czujnik mierzący opór w innych przypadkach powinno być ok, ale nie wiem nie znam się, Saurona trzeba pytać.

2m to stanowczo za dużo do wyciągniecia na konsole, co Ty kombinujesz :D ?

pepus93 
be happy!

Wysłany: 2018-05-06, 15:23   

a może ma ktoś przypadkiem kostkę 12PIN z kawałkiem wiązki jak do wyświetlacza na zbyciu?

SauronS 
+ LPG

Wysłany: 2018-05-06, 22:09   

pepus93, ogarnij sobie to przedłużenie na jakimś lepszym kablu ekranowanym i nie powinno być żadnego problemu :D

Ale jak chcesz bezinwazyjnie to jedynie dokupić wiązkę do przeróbek.

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Tuning » Moje Auto » Moje Auto » 207 by pepus93