Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Inne » Jak się nazywa ta osłona?
Jak się nazywa ta osłona?
Autor Wiadomość
DanielQ 

Kolor: NIEBIESKI SANTORIN
Rocznik: 2007
Wysłany: 2018-04-05, 21:37   Jak się nazywa ta osłona?

Witam,
ostatnio zauważyłem, że mam urwaną osłonę z tyłu po prawej stronie. Na początku myślałem, że to część osłony do tylnej belki jednak po zdjęciach znalezionych w internecie wywnioskowałem, że to nie to... stąd pytanie do Was, jak się nazywa ta osłona?

https://ibb.co/f58Ojx

chodzi mi o tą osłonę na zdjęciu po lewej stronie, w okolicach kabli z niebieską opaską.

Z góry dzięki za pomoc ;)

Whitedany 
Dla innych

Kolor: SZARY MANITOBA
Rocznik: 2008
Wysłany: 2018-04-06, 13:11   

Jak możesz podeślij VIN, to może jakoś łatwiej będzie znaleźć, bo przekopać się przez wszystkie wersje, bardzo łatwo można przeoczyć.

Na szybko znalazłem tylko osłonę pod amortyzatorem, ale to nie ta. Jakaś kolejna w stronę przodu.

DanielQ 

Kolor: NIEBIESKI SANTORIN
Wysłany: 2018-04-09, 21:59   

Dzięki za zainteresowanie ;) Oto VIN: VF3WCKFUC33736730

zel7 

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Rocznik: 2008
Wysłany: 2018-05-04, 07:30   

Cześć,

Ja się podłącze do tematu. Mój problem dotyczy tej osłony nad wydechem (po prawej stronie na zdjęciu, srebrna). Od przodu cała mi zgniła i odpadła od tych sworzni mocujących (też zardzewiały). Ktoś to wymieniał? Jak się to dokładnie nazywa? Czy jest to niezbędne czy można to wyciągnąć i jeździć bez?

Peugeot 207 1.6 HDI 2008 r.

Marcin_1998 

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Wysłany: 2018-05-04, 08:24   

zel7 napisał/a:
Cześć,

Ja się podłącze do tematu. Mój problem dotyczy tej osłony nad wydechem (po prawej stronie na zdjęciu, srebrna). Od przodu cała mi zgniła i odpadła od tych sworzni mocujących (też zardzewiały). Ktoś to wymieniał? Jak się to dokładnie nazywa? Czy jest to niezbędne czy można to wyciągnąć i jeździć bez?

Peugeot 207 1.6 HDI 2008 r.

To jest osłona termiczna wydechu. Ma za zadanie chronić inne elementy przed gorącem układu wydechowego. Gdyby nie była potrzebna, to księgowi kazaliby inżynierom tego nie montować. :)

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Inne » Jak się nazywa ta osłona?