Peugeot 207 club
Strona Główna  Portal   Album  Album   FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy  ARCHIWUM  Archiwum

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Inne » Dziwne drżenie "plastiku" na postoju po dodaniu ga
Dziwne drżenie "plastiku" na postoju po dodaniu ga
Autor Wiadomość
emswisnia 

Kolor: SZARY CENDRE
Rocznik: 2007
Wysłany: 2018-04-19, 19:20   Dziwne drżenie "plastiku" na postoju po dodaniu ga

Witam,

Dzisiaj zauważyłem w swoim 207 dziwne buczenie/drżenie "plastiku" (tak mi się wydaje że to plastik) podczas dodawania gazu na postoju.

Zastanawiam się co to może wpadać w drgania niestety jeśli chodzi o weryfikację jestem chwilowo skazany sam na siebie - po prostu nie mam drugiej osoby do pomocy.

Ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Sądzę że nie jest to dzwięk drgania metalu.

Występuje on tylko na ciepłym silniku i podczas dodania gazu. Pewnie podczas drogi też występuje ale go nie słychać. Jedynie na postoju.

Whitedany 
Dla innych

Kolor: SZARY MANITOBA
Rocznik: 2008
Wysłany: 2018-04-19, 20:23   

Drżeć może wszystko co plastikowe. Zbyt ogólnie piszesz.
Może być to czarna kieszeń pod radiem, może być tapicerka, może być lampka sufitowa, przewód anteny, itd.
CHGW.

emswisnia 

Wysłany: 2018-04-19, 21:39   

Whitedany napisał/a:
Drżeć może wszystko co plastikowe. Zbyt ogólnie piszesz.
Może być to czarna kieszeń pod radiem, może być tapicerka, może być lampka sufitowa, przewód anteny, itd.
CHGW.

Nie wiem czemu ale nie wczytał się cały mój tekst.
Drżenie wydobywa się z przodu auta. Obstawiam że bardziej z okolic przedniego zderzaka.

Ciężko mi jest samemu to zweryfikować jedynie słyszę stojąc w drzwiach i naciskając pedał gazu.

SauronS 
+ LPG

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Rocznik: 2006
Wysłany: 2018-04-20, 00:39   

Odnośnie drżenia to ja sam walczyłem z pewnym "plastikiem" chyba z pół roku. Poduszki silnika sprawdzałem kilka razy, deskę naciskałem, dociskałem... podszybie demontowałem... Dźwięk był słyszalny praktycznie tylko w środku auta, po wyjściu na zewnątrz i zajrzeniu do komory silnika, jego praca wszystko zagłuszała. A na koniec okazało się, że ktoś dawno temu przymocował na dole podszybia coś na trytkę i ta stara, gruba, plastikowa opaska wpadała w taki rezonans, że niosła się po desce i było ją słychać na wolnych obrotach w kabinie.

Obserwuj na wyłączonym silniku z przodu zderzaka co może tam być luźne, albo niezbyt dokręcone, ale lepiej byłoby w dwójkę to sprawdzać.

emswisnia 

Wysłany: 2018-04-20, 10:58   

Samemu ciężko
Dzisiaj udało mi się nagrać dźwięk ale nie wiem czy coś tutaj słychać.
Jest on po opuszczeniu pedału gazu.
https://youtu.be/GsaOd85R10o

Nie wiem czy winny całemu zamieszaniu nie jest intercooler który u mnie lata jak szalony podczas pracy silnika. Przy dodaniu gazu aż go podnosi do góry a przy puszczeniu spada na dół.

Porównując prace u ojca 1.6 HDI 110KM tylko pracują baranki przy intercoolerze a sam jest prawie sztywny.

Czy wymiana gum na których on jest zamontowany to jakaś trudna praca? Wykonywał to ktoś? Trzeba demontować pół przodu? :D

Whitedany 
Dla innych

Kolor: SZARY MANITOBA
Rocznik: 2008
Wysłany: 2018-04-20, 20:12   

Ja bym zderzak mimo wszystko zdjął żeby nie połamać innych plastików. Da się wyjąć bez ściągania, ale jest to bardzo niewygodne i trudne manualnie. Lepiej zdjąć przód.

Antenil 

Kolor: CZERWONY LUCIFER
Wysłany: 2018-04-20, 20:28   

Trochę inny rodzaj rezonansu, ale u mnie kiedyś na wolnych obrotach czasami strasznie dudniło z komory (nawet tu na forum zakładałem o tym temat w obawie, że coś się psuje), w końcu doszedłem, że dźwięk wydają rury idące do intercoolera, zastosowałem bardzo "fachową" metodę, trytka spinająca te 2 rury oraz kawałek dętki pod tą opaskę trzymającą jedną z rur, oryginalnie nawet po max dociśnięciu rura i tak ma lekki luz. Pomogło, a przy ostatnim grzebaniu wywaliłem tą trytkę i już nowej nie zakładałem, o dziwo jest dobrze.
Oczywiście wymiana mocowań to dużo lepsze i bardziej profesjonalne rozwiązanie, ale moje było 10x szybsze i tańsze :P

Marcin_1998 

Kolor: CZARNY OBSIDIEN
Wysłany: 2018-04-20, 20:52   

emswisnia napisał/a:
Samemu ciężko
Dzisiaj udało mi się nagrać dźwięk ale nie wiem czy coś tutaj słychać.
Jest on po opuszczeniu pedału gazu.
https://youtu.be/GsaOd85R10o

Nie wiem czy winny całemu zamieszaniu nie jest intercooler który u mnie lata jak szalony podczas pracy silnika. Przy dodaniu gazu aż go podnosi do góry a przy puszczeniu spada na dół.

Porównując prace u ojca 1.6 HDI 110KM tylko pracują baranki przy intercoolerze a sam jest prawie sztywny.

Czy wymiana gum na których on jest zamontowany to jakaś trudna praca? Wykonywał to ktoś? Trzeba demontować pół przodu? :D

Zobacz osłonę turbiny. U mnie pękła przy mocowaniach: jedno u góry i jedno u dołu. Pospawali i cicho było. Teraz niestety chyba spaw puścił i przy następnej wymianie oleju mają jeszcze spawać. Odgłos podobny u mnie. Słychać na postoju, a przy jeździe przestaje być słyszalny.

emswisnia 

Wysłany: 2018-04-20, 23:06   

Puszczając swój filmik mam odczucie że tego dźwięku nie ma.
Jest on bardziej zbliżony to tego jak uderza plastik niż metal.
W środku nie słychać nic a nic. Jedynie jak pisałem na postoju przy opuszczeniu gazu jak drży coś.

Antenil jak widzisz na filmiku również mam patent na trytytke :D
Postaram się nagrać filmik jak drży intercooler.

Jeśli to będzie on to kiepsko.widze zdejmowanie przodu brak warunków.
Będę najwyżej kombinować z umieszczeniem.czegos przy górnym elemencie mocującym. Z zastosowaniem jakiejś gumy czy coś.
A jak się nie to przyniosę z pracy profesjonalne wyciszenie i wszystko zastawie :P

Temat się prawdopodobnie rozwiązał. Przyczyny są dwie intercooler który już jest opracowywane rozwiązanie w postaci umieszczenia dodatkowej gumy w miejscu gdzie jest montowany a druga to zamontowanie nie oryginalnego wygłuszenia pod silnikiem i z tego co zauważyłem z jednej strony podczas dodawania gazu osłona wpada w drgania.

Druga kwestia udało mi się wygłuszyć w miarę możliwości hałasującą obudowę filtra powietrza poprzez zastosowanie obciętej końcówki gumowej z węża odprowadzającego wodę z pralki :D

[ Dodano: 2018-04-22, 20:43 ]
Temat rozwiązany. Główną przyczyną była dolną nie oryginalna obudowa silnika która podczas dodawania gazu wpadala w rezonans.
Po użyciu kilku tyrtyrtek problem znikł.

Peugeot 207 club Strona Główna » Peugeot 207 » Hi-tech » Inne » Dziwne drżenie "plastiku" na postoju po dodaniu ga